Jak urządzić pokój dziecka, nawet gdy jest bardzo mały? Jaki kolor do pokoju dziecka wybrać? Doradzamy!

Dzieci wymagają własnej powierzchni, w jakiej będą się swobodnie rozwijać, regenerować oraz kreatywnie bawić. Choćby jeżeli wnętrze przerobione na pokój dziecięcy ma niewielki metraż, to i tak możesz zmienić je w najlepsze pomieszczenie. W czasie urządzania małego pokoju dziecięcego należałoby wziąć pod uwagę kilka ważnych informacji.

Jak zaaranżować mały pokój dla dziecka?

Niewielki pokój dziecięcy w bloku to nie lada wyzwanie dla rodziców. Wielu spośród nich może sobie pierwotnie łamać głowę nad tym, czy jego praktyczna oraz wygodna kompozycja jest w ogóle możliwa – wreszcie, wszyscy mamy głęboko zakodowane przeświadczenie, iż dzieciaki wymagają do odpowiedniego rozwoju przede wszystkim dużo powierzchni. Natomiast, zdaniem ekspertów, choćby szczególnie małe wnętrza nadają się do zamieszkania przez dzieci lub przedszkolaki.

Ważnym założeniem jest dobre ustawienie biurka. Dobrze, by znajdowało się ono w otoczeniu okna, tak by podczas nauki dziecko jak najdłużej korzystało z dziennego oświetlenia. Jeśli Twoje dziecko jest praworęczne, ustaw biurko przy prawej ścianie od okna – w ów sposób nie będzie zasłaniało sobie oświetlenia dłonią podczas pisania (w wypadku dzieci leworęcznych biurko umieszczamy po lewej stronie od okna). W dobie nauki zdalnej ważne jest także kontrolowanie docierającego poprzez okno oświetlenia, jakie może odbijać się od monitora oraz przeszkadzać w zajęciach – ów kłopot zlikwiduje roleta zaciemniająca w oknie.

Jaki kolor do pokoju dziecka wybrać

Niewielkie pokoje dziecięce – dobieramy łóżko

Komfortowy, dobry sen jest niezwykle istotny dla odpowiedniego rozwoju młodego człowieka. Kiedy więc urządzamy pokoik dziecka, rozpocznijmy od doboru doskonałej klasy łóżka. Sprzęt taki winien być zaopatrzony w wygodny oraz komfortowy materac. Duże znaczenie ma także sama forma mebla, to oznacza dobry wspornik oraz konstrukcję, natomiast również rozmiary posłania. Przyszłościowy pomysł na niewielki pokój dziecka będzie ponieważ uwzględniał fakt, że nasza pociecha prawdopodobnie urośnie w czasie kilku najbliższych lat. Dobierzmy więc łóżko o długości trochę większej, aniżeli jest obecnie potrzebna.

Aranżacje małego pokoju dla chłopca

Zarówno w wypadku kompozycji małego pokoju dla chłopca jak również dziewczyny musimy pamiętać o ich zdaniu. Naturalnie, do pewnego etapu, to my stanowimy o odcieniach ścian, mebli oraz ich układzie, jednak później należałoby wziąć pod uwagę zdanie dziecka. Każde dziecko jest inne, nie możemy zmuszać syna do akcesoriów w odcieniu lazurowym, jeżeli marzy o żółtych groszkach na tapecie lub gwiazdkach na suficie. Co więc rozróżni pokoje dla chłopca i dziewczyny? Jeśli idzie o kompozycje niewielkiego pokoju dla chłopca należałoby zastanowić się nad dołączeniem do pokoju niepowtarzalnego elementu – na przykład namiotu czy tunelu dziecięcego.

Dodaj komentarz