Jakie rośliny posadzić przed domem – najciekawsze propozycje

Jakie rośliny posadzić przed domem?

Ogród przed domem jest w pewnym sensie wizytówką naszej posesji. Z tego też powodu ogród przed domem powinien zostać urządzony w sposób ładny i jednocześnie funkcjonalny. Nie tylko rośliny wchodzą, w skład takiego ogrodu musimy, również uwzględnić ścieżki oraz wejścia do domu albo śmietnika. Nawet na niewielkie powierzchni naszej posesji jesteśmy w stanie utworzyć projekt niepodrabianego ogrodu. Oczywiście o każdy ogród trzeba odpowiednio dbać niezależnie czy jest duży bądź mały. Wszystkie działania pielęgnacyjne mają na celu cieszyć się ogrodem przez cały rok. 

Rośliny do posadzenia przed domem

Planując wystrój ogrodu, nie możemy zapomnień o wszelakich drzewach czy to liściastych albo iglastych. Nawet w najmniejszym ogródku znajdzie się miejsce na minimum jedno drzewko. Co do odmiany i gatunku to zależy nam na drzewach, które nie osiągają zbyt dużych rozmiarów. Dobrym przykładem takiego drzewa jest judaszowiec kanadyjski, grab pospolity albo klon zwyczajny. Każda osoba pielęgnująca swój ogród wie, ile czasu trzeba poświęcić na pielęgnację trawy. Nie wiele osób wie, że możemy tak fundamentalną rzecz zastąpić najprostszymi krzewami i krzewinkami, które podobnie jak drzewa nie będą zbyt duże, jak urosną. Do takich krzewów możemy zaliczyć irgi, ruciankę japońską, dereń kanadyjski oraz barwinek pospolity. Wszystkie wymienione krzewinki sprawdzą się szczególnie w mniejszych ogrodach. 

Jakie rośliny sadzić przed domem

Pomysł na przeddomowy ogród

Rośliny, które zamiast upiększać, nasz ogród jedynie zaniżają jego atrakcyjność, są wszystkie roślinki posadzone przez matkę naturę, czyli wszelaki chwasty. Dodatkowo nie komponują się żadnym ogrodzeniem. Dlatego działaniem, które ograniczy ich rośnięcie, będzie posadzenie krzewów i obsypać je żwirem albo korą. Na takim działaniu zyska zarówno nasz ogród, jak i przestrzeń publiczna. Nasze ulice z ogródkami przed domem będą po prostu ładniejsze

Krzewy liściaste i iglaste

Podstawą prawie każdego ogrodu stanowią różne iglaki. Możliwe, że wpływ na to ma ich wyjątkowo mało wymagające potrzeby, które da się bez problemu zaspokoić. Większość odmian potrzebuje jedynie dostępu do słońca i średnio wilgotną glebę. Oczywiście są gatunki, które potrafią się rozwijać na suchej wręcz piaszczystej glebie. W każdym ogrodzie nie może zabraknąć krzewów o przebarwiających się liściach. Dzięki nim kompozycja naszego ogrodu stanie się bardziej dynamiczna i będzie się zmieniała wraz z porami roku. Niezawodne w ogródkach przed domem są berberysy i tawuły, bo przy niewielkich wymaganiach.

Dodaj komentarz