Stalowe ogrodzenia panelowe wykorzystywane dotąd często w wypadku rozmaitego typu budynków zdatności powszechnej, jeszcze powszechniej stanowią ogrodzenia domów indywidualnych. Przemawia za nimi niesamowita użyteczność, natomiast także dość prosty montaż. Płot, niezależnie od typu, zapewnia uczucie zabezpieczenia oraz pozwoli na utrzymanie intymności. Także tworzy ochronę przed kurzem lub hałasem dochodzącym z ulicy. Dobór ogrodzenia nieruchomości to inwestycja na mnóstwo lat.
Czym jest ogrodzenie panelowe?
Ogrodzenie panelowe jest to system ogrodzeń składający się z końcowych składników prefabrykowanych. Panele ogrodzeniowe mogą przyjmować różny typ, jak również mieć różnorodne parametry we współzależności od wykorzystanych do produkcji produktów oraz techniki montażu. Montuje się je do wykonanych z profili stalowych słupków, co gwarantuje konstrukcji dobrą trwałość. Łączenie jest dopuszczalne dzięki przystosowanej do systemu spinki, jaka ułatwia cały mechanizm, skracając jego czas.
Dobór dobrego typu ogrodzenia
Ogrodzenia panelowe dookoła domu mogą być zrobione z drutu, co jest niezwykle klasycznym wyjściem. Wyglądają one identycznie do siatek ogrodzeniowych, natomiast pod względem strukturalnym rozbieżność między nimi jest niezwykle duża. W wypadku ogrodzenia panelowego, konkretne siatki zgrzewane są ze sobą, tworząc solidną całość, więc panel, przyczepiany potem do słupka.

Montaż ogrodzenia panelowego bez podmurówki czy z podmurówką?
Istotnym aspektem, na jaki należy zwrócić uwagę przy doborze ogrodzenia panelowego, jest wykorzystanie podmurówki. Jest to istotne także ze względu na montaż płotu. Czy wykorzystywanie podmurówki jest potrzebne? Nie, jednak należałoby to przemyśleć. Założeniem podmurówki jest nadawanie ogrodzeniu większej trwałości. Też podstawa pod przęsłami zapobiega przedostawanie się zwierząt poza nieruchomość oraz na nią, natomiast również przerastanie roślin. Co więcej, podmurówka nadaje też więcej plusów estetycznych ogrodzeniu panelowemu.
Słupki w ogrodzeniu panelowym – jaka odległość?
Kiedy zdecydowaliśmy się na betonowy cokół, musimy początkowo przewiercić w nim otwory oraz wówczas przykręcić słupki (zaopatrzone są w metalowe stopy z dołami) za pomocą kotew do podłoża. Jednak jeżeli wybraliśmy punktowe betonowanie słupków, rozpoczynamy od wykopania dołków. Możemy pracę tę zrobić łopatą, jednak znacznie wygodniejsze – o ile mamy – jest zastosowanie wiertnicy glebowej. Odpowiednia głębokość dołka to 60 cm, natomiast lepiej jest zrobić większe dołki – 80-120 cm. W gotowych dołkach dokładnie na środku kładziemy filary, całość zalewamy betonem oraz podpieramy.