Prysznic z brodzikiem czy bez? Jak zrobić prysznic bez brodzika?

Aranżowanie łazienki niemal zawsze kończy się doborem dobrej kabiny prysznicowej. Wanna, brodzik, kabina prysznicowa – to decyzja na lata. Dobór ów ma bliski wpływ na komfort oraz zabezpieczenie podczas kąpieli. Więc należałoby odpowiedzieć sobie na pytania: gdzie umieszczona będzie kabina, czy będzie to kabina z brodzikiem, lub właściwie kabina bez brodzika za to z odpływem liniowym. Prysznic to dobry wynalazek, jaki odmienił życie wielu ludzi. Wie to każdy, kto w skwarny dzień wszedł do kabiny, odkręcił chłodną wodę oraz rzeczywiście czuł, jak wstępuje w niego nowa siła, nowe życie.

Kabina bez brodzika – co to naprawdę jest?

Przed rozpoczęciem remontu lub na etapie planowania kolejnego domu należy podjąć decyzję co do typu kabiny prysznicowej. To znaczy, iż zamiast brodzika, jaki ma mniej czy bardziej wysokie ścianki, będzie równomiernie z podłogą toalety umieszczony dobry odpływ wody. Korzystanie spośród prysznica bez pokonywania trudności gwarantuje komfort używania oraz innowacyjny wygląd wnętrza.

Jak zrobić prysznic bez brodzika

Kabina bez brodzika — o czym pamiętać, jeżeli w Twojej łazience brak brodzika?

Jeżeli zdecydujesz, ze do Twojej toalety odpowiednio pasuje prysznic, jakiemu brak brodzika, przemyśl o doskonałej jakości podłożu. Wykorzystanie odpływu liniowego spowoduje, iż Twój prysznic będzie praktyczny. Pomyśl o niepodatnych na wilgotność spoinach i takich samych płytkach, odpowiednio antypoślizgowych. Drzwi kabiny prysznica są przestronne oraz szklane, warstwa hydrofobowa, zabezpieczająca drzwi, posadzki oraz ściany, sprawdzi się zatem tu dobrze.

Zalety kabiny prysznicowej bez brodzika

Prysznic bez brodzika to wyjście nadal nabierające na pozycji. Decydują się na nie posiadacze nowych mieszkań i inwestorzy przeprowadzający gruntowne remonty własnych pomieszczeń. Nie znaczy to bynajmniej, iż kabiny tego rodzaju sprawdzą się w dowolnym wypadku. Przed podjęciem decyzji należy zastanowić się nad wszelkimi zaletami oraz wadami prysznica bez brodzika. Dużym atutem takiego wyjścia jest jego innowacyjny oraz estetyczny design. Brak brodzika pozwoli podtrzymać w toalecie estetyczny minimalizm.

Utrzymanie prysznica w czystości

Typowa kabina z brodzikiem jest cięższa do utrzymania w czystości aniżeli kabina rodzaju Walk-In gdyż ma większą ilość składników montażowych. Trudniej dostać się do wszelkich kącików oraz rogów, poprzez co należy poświęcić więcej czasu na precyzyjne jej oczyszczenie. Utrzymanie w czystości kabiny Walk-In ogranicza się do czyszczenia posadzki, szklanej ścianki i naturalnie samego kompletu natryskowego, panelu, baterii itp.

Dodaj komentarz