Co na podłogę w garażu? Podpowiadamy!

Co na podłogę w garażu?

Posadzka w garażu jest narażona na wiele ekstremalnych czynników pokroju wilgoci, zabrudzeń, niskich temperatur. Z tego powodu nasze podłoże musi być wytrzymałe i jednocześnie funkcjonalne. Mamy do dyspozycji wiele rozwiązań. Wybór naszej podłogi jest uzależniony od tego, jakie materiały będziemy chcieli widzieć w naszym garażu. Jednakże nie możemy zapominać, że wytrzymałość oraz antypoślizgowość to podstawa. Dodatkowo powinno być odporne na ścieranie czy zarysowania w końcu będzie często używana.

Posadzka betonowa

Najłatwiejszym sposobem jest na wykonanie podłogi w garażu, jest wylanie podstawowej wylewki betonowej, która grubość musi wynosić minimum 5 cm, ale nie przekraczać 15 cm. Wylewka utworzy nam podłoże odporne na wszelakie uszkodzenia mechaniczne. Żadne obciążenie nie będzie jej straszne i nie poślizgniemy się na niej. Dodatkiem do tej wylewki może być odpływ z kratką. Poza tym odpowiednio wyprofilowana posadzka betonowa łatwiej się myje np.: przy użyciu myjki ciśnieniowej. W czasie zimy nic nie stanie nam na przeszkodzie, aby w garaży umyć samochód. Impregnacja jest kolejną pracą wykonywaną na powierzchni tej posadzki. Takie działanie powoduje zmniejszenie chłonności surowego betonu. Do takich działań możemy wykorzystać impregnat do betonu albo kostki betonowej.

Co położyć na podłogę w garażu

Posadzka z masy cementowej

Kolejnym pomysłem na nową posadzkę do garażu jest masa cementowa. Masy samopoziomujące są mniej wykorzystywaną alternatywą, a to z powodu tego, że nie możemy się na to zdecydować, kiedy podłoże będzie projektowane ze spadkiem. Masa cementowa odznacza się wysoką odpornością zarówno na ścieranie, jak i ściskanie. Przeważnie posadzka w garażu powstaje poprzez użycie gotowych suchych mieszanek. Mamy dwie możliwości, jeżeli nasza posadzka jest zwykła, wówczas możemy je pomalować bądź zaimpregnować. Natomiast w przypadku specjalistycznego podłoża nie musimy wykonywać żadnych dodatkowych działań.’

Płytki gresowe

Z pewnością jest to najbardziej estetyczne rozwiązanie ze wszystkich dzisiaj omówionych. Jednak nie mogą to być pierwsze lepsze płytki, lecz gresowe. Właściwości tych płytek są wyjątkowe, bo nawet najniższe temperatury nie wpłyną na płytki. Produkt jednocześnie jest mrozoodporny, gdyż jego nasiąkliwość jest bardzo niska. Utrzymanie jej w czystości nie należy do łatwych zadań szczególnie w miejscach spoinowanych, w którzy uwielbia gromadzić się brud. Jednakże, gdy użyjemy fugi epoksydowej, odpornej na stałe zabrudzenia, czyszczenie będzie dużo łatwiejsze.

Jeden komentarz

  1. Robilem u siebie posadzke. Zrobilem grubsza 15cm. To bylo 8 lat temu, do tej pory wszystko jest ok, zadnych problemow. Pozdrowienia.

Dodaj komentarz